راهنمای نویسندگان

جهت دریافت راهنمای ثبت نام و نحوه بارگذاری مقاله در وب‌گاه اینجا را کلیک نمایید.

جهت دریافت فایل راهنمای نویسندگان در قالب Word یا PDF کلیک نمایید.

 

جهت دریافت فرمت چکیده مبسوط اینجا را کلیک نمایید.

جهت دریافت راهنمای ویرایش مقالات اینجا را کلیک نمایید.

 

 جهت دریافت راهنمای تهیه نقد و بررسی (DISCUSSION) اینجا را کلیک نمایید. 

جهت دریافت فرم تعهد نویسندگان اینجا را کلیک نمایید.

  جهت دریافت فرم تعارض منافع (بهره) اینجا را کلیک نمایید.

 جهت دریافت فرم واگذاری حقوق مادی (فرم حق تالیف) اینجا را کلیک نمایید. 

 

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت مقاله

مدارک مورد نیاز برای ثبت مقاله برای بررسی و داوری متشکل از 7 فایل شامل؛ فایل مشخصات نویسندگان، فایل تعهدنامه نویسندگان (Copyright)، فایل تعارض منافع (Conflict of interest)، فایل اسکن نامه استاد راهنما برای مقالات مستخرج از پایان نامه، فایل word و pdf بدون نام نویسندگان و فایل word با نام نویسندگان است. ضروری است این فایل­‌ها منحصراً از طریق وب‌گاه اختصاصی مجله (http://jhyd.iha.ir) بارگذاری و ارسال شوند. توصیه می­‌شود حجم فایل­‌های ارسالی حتی‌المقدور کاهش یابند. مشخصات و محتوای هر یک از فایل‌های مذکور به شرح زیر خواهند بود:

 

1- فایل مشخصات نویسندگان 

این قسمت در یک صفحه جداگانه تهیه می­‌شود و در برگیرنده عنوان مقاله، نام و نام خانوادگی و مرتبه علمی نگارنده (یا نگارندگان)، آدرس کامل، شماره تلفن، شماره دورنگار، آدرس پست الکترونیکی، و منبعی خواهد بود که مقاله از آن استخراج شده است (پایان‌نامه دانشجویی، طرح تحقیقاتی و مانند آن). فایل مشخصات نویسندگان باید به دو زبان فارسی و انگلیسی ارائه شود و در زمان بارگذاری به همین عنوان بارگذاری شود.

 

2- فایل تعهد نویسندگان

فایل تعهد نویسندگان (بالا) شامل درخواست بررسی مقاله از سردبیر، پذیرش شرایط مجله در تدوین مقاله، اظهار عدم چاپ و یا ارسال به چاپ در نشریات دیگر، لیست اسامی نویسندگان با ترتیب و امضای نویسندگان و مشخصات نویسنده مسئول می­‌باشد که بایستی بعنوان فایل اضافی بارگذاری شود.

 

3- فایل تعارض منافع(بهره)

فایل تعارض منافع (بالا) شامل توافق نامه ‏ای است که نویسنده (گان) یک مقاله اعلام می‏ کنند که در رابطه با انتشار مقاله ارائه شده به طور کامل از اخلاق نشر، از جمله سرقت ادبی، سوء رفتار، جعل داده ‏ها و یا ارسال و انتشار دوگانه، پرهیز نموده ‏اند و منافعی تجاری در این راستا وجود ندارد و نویسندگان در قبال ارائه اثر خود وجهی دریافت ننموده ‏اند. 

  

4- فایل اصل مقاله

اصل مقاله در قالب فایل PDF و Word روی کاغذ A4 در ۱۲ صفحه به صورت دو ستونی با فاصلة سطرها یک سانتی‌متر (single) و حاشیة از بالا ۳/۵ سانتیمتر، از پایین ۳ سانتیمتر و ۲/۵ سانتی‌متر از چپ و راست و عرض هر ستون ۷/۳۶ سانتیمتر و فاصله دو ستون ۱/۲۷ سانتیمتر با قلم فارسی بی نازنین (B Nazanin)، اندازه ۱۲ معمولی تهیه شود. این فایل شامل عنوان کامل مقاله به فارسی، بدون  ذکر نام و مشخصات نگارنده (یا نگارندگان)، چکیده فارسی، کلید واژگان فارسی، مقدمه، بدنه مقاله (شامل شرح مسئله، روش تحقیق، تجزیه و تحلیل نتایج)، نتیجه‌گیری، سپاسگزاری (ذکر حامی یا حامیان مقاله)، فهرست علائم، فهرست مراجع، عنوان مقاله و چکیده مبسوط انگلیسی و کلید واژگان به زبان انگلیسی است. در نام­ گذاری فایل از انتخاب نام و یا هر مشخصه دیگری از نویسندگان نظیر نام دانشگاه یا شهر و ... اکیداً خودداری شود. ویژگی­‌ها و الزامات هر یک از بخش‌های اصلی مقاله به شرح فایل راهنمای نویسندگان خواهد بود. علاوه بر این، فایل مقاله کامل به فرمت Word همراه با نام و مشخصات کامل نویسندگان بعنوان فایل تکمیلی/ اضافی بارگذاری شود. نشریه هیدرولیک از شیوه استاندارد مرجع نویسی APA تبعیت می کند. لطفا مطابق توضیحات هایلایت شده در فایل پیوست (کلیک کنید)، فرمت بخش منابع مقاله را تنظیم نمایید.

        

با توجه به تصمیمات اتخاذ شده توسط هیئت مدیره محترم انجمن هیدرولیک ایران، مقرر شده است از تاریخ ۹8/1/۱ به منظور انجام امور مربوط به بررسی مقالات در نشریه هیدرولیک، هزینه‌های زیر از نویسندگان در ۲ مرحله دریافت شود.

 

مرحله اول، هزینه داوری مقاله (مبلغ دو میلیون ریال) بعد از تائید اولیه مقاله توسط سردبیر <<هنگام دریافت ایمیل ارسال مقاله به نویسنده برای پرداخت هزینه>>

 

مرحله دوم، در صورت پذیرش نهایی مقاله (مبلغ چهار میلیون ریال) پس از پذیرش نهایی مقاله <<بعد از ارسال نامه پذیرش، ایمیلی با عنوان ارسال مقاله به نویسنده برای پرداخت هزینه>>
 
در هر دو مرحله فوق نویسنده مقاله می‌بایست وارد سامانه نشریه شده و نسبت به پرداخت هزینه‌ها از طریق درگاه اینترنتی قرار گرفته اقدام نماید.

 

نکات مهم:

1- پرداخت هزینه داوری باید بلافاصله بعد از تأیید اولیه مقاله توسط سردبیر و هزینه چاپ نیز باید قبل از چاپ نهایی مقاله صورت گیرد. زمان هر دو اینها از طریق ایمیل و سامانه نشریه به نویسنده مسئول مقاله اطلاع داده خواهد شد. در صورت عدم واریز هزینه، فرایند داوری و چاپ مقاله متوقف خواهد شد.

2- به­ منظور پاسداشت خدمات داوران محترم مجله به ­ازای هر سه مقاله داوری شده قبلی (از ابتدای سال 1397)، نویسنده مسئول از پرداخت هزینه داوری مقاله ارسال شده معاف می گردد. تنها سوابق داوری یکی از نویسندگان مقاله که خود نویسندگان در زمان ارسال مقاله در فایل تعهدنامه نویسندگان تعیین خواهند کرد برای این معافیت منظور خواهد شد.